ورزشکاران

فواید گلوکوزامین برای سلامتی

گلوکوزامین - بهشت درمان

گلوکوزامین - بهشت درمان

 

گلوکوزامین ترکیبی است که به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود. معمولاً در غضروف شما وجود دارد و به ایجاد پروتئین ها و چربی هایی کمک می کند که غضروف شما را در صورت آسیب دیدگی ترمیم می کند.

گلوکوزامین معمولاً در غذاها یافت نمی شود ، اما اغلب به عنوان مکمل به صورت قطره ، کپسول یا شکل موضعی به فروش می رسد. مکمل ها را می توان از پوسته صدف تهیه کرد یا به طور مصنوعی تولید کرد. مصرف مکمل های گلوکوزامین ممکن است مزایای سلامتی ، به ویژه برای درد مفاصل مانند آرتریت را ارائه دهد.

فواید سلامتی

مکمل های گلوکوزامین می توانند برخی از مزایای مهم سلامتی را ارائه دهند. آزمایشات اولیه نشان می دهد که گلوکوزامین ممکن است برخی از اثرات آنتی اکسیدانی را داشته باشد که می تواند سلامت چشم شما را بهبود بخشد – که مخصوصاً برای افرادی با بیماری هایی مانند گلوکوم مفید است.

علاوه بر این ، گلوکوزامین می تواند مزایایی مانند:

کاهش درد مفاصل

مطالعات در سراسر جهان نشان داده است که به نظر می رسد گلوکوزامین باعث کاهش درد مفاصل ، به ویژه در افراد مبتلا به آرتروز می شود. در حقیقت ، پشتیبانی علمی از گلوکوزامین آنقدر قوی است که این ترکیب به عنوان یک ماده دارویی – نه فقط به عنوان مکمل – در انگلستان و سایر مناطق اروپا در دسترس است.

مکمل های ترکیبی گلوکوزامین و کندرویتین – یک ترکیب مرتبط که در غضروف نیز وجود دارد – به اندازه داروهای آرتروز مانند سلکوکسیب (CeleBREX) م effectiveثر است. برای افرادی که به داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند سلکوکسیب واکنش خوبی نشان نمی دهند ، مکمل های گلوکوزامین ممکن است راهی مطمئن و م toثر برای کاهش علائم آرتریت باشد.

ممکن است التهاب را کاهش دهد

مکمل های گلوکوزامین و کندرویتین نیز ممکن است به کاهش التهاب مزمن کمک کنند ، که با تعدادی از مشکلات احتمالی سلامتی مانند بیماری های قلبی ، دیابت و آرتریت مرتبط است. این ممکن است بخشی از دلایلی باشد که گلوکوزامین باعث کاهش درد آرتریت می شود. مطالعات مصرف منظم مکمل های گلوکوزامین را با سطوح پایین التهاب مرتبط کرده است. مصرف منظم مکمل ها می تواند خطر ابتلا به تعدادی از بیماری های مزمن را کاهش دهد.

ممکن است سلامت استخوان را بهبود بخشد

در حالی که تحقیقات بیشتری باید انجام شود ، مطالعات اولیه نشان می دهد که مکمل های گلوکوزامین ممکن است به جلوگیری از پیشرفت پوکی استخوان پس از یائسگی کمک کند. به نظر می رسد گلوکوزامین با حمایت از رشد سالم استخوان ، به کاهش ضعیف شدن استخوان ها کمک می کند. این امر باعث می شود مکمل ها به ویژه برای افرادی که با افزایش سن در خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند مفید باشد.