بیماری و درمان

۶ راه طبیعی برای پیشگیری از دیابت قبل از شروع آن

6ways-for-diabet-

6ways-for-diabet-

پیش دیابت دوره ای قبل از تشخیص دیابت است که در آن سطح قند خون بالا است اما آنقدر بالا نیست که به عنوان دیابت تشخیص داده شود. خوشبختانه پیشرفت از پیش دیابت به دیابت اجتناب ناپذیر نیست. اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به دیابت انجام دهید.

با این ۶ نکته شروع کنید:

  1. شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید. خوردن غذاهای سرشار از کربوهیدرات تصفیه شده و قند باعث افزایش قند خون و سطح انسولین می شود که ممکن است به مرور زمان منجر به دیابت شود. نمونه هایی از کربوهیدرات های تصفیه شده شامل نان سفید ، سیب زمینی و بسیاری از غلات صبحانه است. در عوض ، قند را محدود کنید و کربوهیدراتهای پیچیده مانند سبزیجات ، بلغور جو دوسر و غلات کامل را انتخاب کنید.
    اگر از مصرف کنندگان فعلی دخانیات هستید سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند به مقاومت به انسولین کمک کند ، که می تواند منجر به دیابت نوع ۲ شود. ثابت شده است که
  2. ترک سیگار این خطر دیابت نوع ۲ را در طول زمان کاهش می دهد.
  3. مراقب وعده های خود باشید. اجتناب از اندازه زیاد وعده های غذایی می تواند به کاهش انسولین و قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند. نشان داده شده است که خوردن زیاد غذا در یک زمان باعث افزایش قند خون و انسولین در افراد در معرض دیابت می شود.
  4. ۳۰ را هدف بگیرید. سعی کنید عمداً با پیاده روی ، رقص ، بلند کردن وزنه یا شنا به مدت ۳۰ دقیقه ، پنج روز در هفته فعال باشید. اگر فعالیت بدنی ندارید یا بسیار اندک هستید – و بیشتر روز خود را می نشینید – پس یک سبک زندگی بی تحرک را پیش می برید و وقت حرکت است.
  5. آب بنوشید. نوشیدن آب به جای نوشیدنی های دیگر ممکن است به کنترل قند خون و سطح انسولین کمک کرده و در نتیجه خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. چسبیدن به آب در بیشتر مواقع به شما کمک می کند تا از نوشیدنی های حاوی قند ، مواد نگهدارنده و سایر مواد غیر ضروری خودداری کنید.
  6. فیبر بخورید. دریافت فیبر فراوان برای سلامت روده و کنترل وزن مفید است. مصرف منبع فیبر خوب در هر وعده غذایی می تواند از افزایش قند خون و سطح انسولین جلوگیری کند ، که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند.
بازگشت به لیست