زیبایی

اسیدهای چرب امگا ۳

اسیدهای چرب امگا3 - بهشت درمان

اسیدهای چرب امگا3 - بهشت درمان

اسیدهای چرب امگا ۳ کلید اصلی رشد و رشد طبیعی هستند. اعتقاد بر این است که عدم دریافت رژیم غذایی اسیدهای چرب امگا ۳ و دریافت زیاد اسیدهای چرب امگا ۶ از عوامل مهم بسیاری از بیماری ها است. از آنجا که بدن انسان نمی تواند اسیدهای چرب امگا ۳ بسازد ، ما باید آنها را از رژیم غذایی خود دریافت کنیم. مکمل های امگا ۳ به یکی از محبوب ترین مکمل ها در ایالات متحده تبدیل شده اند و از آنها برای پیشگیری و درمان تعدادی از بیماری های جدی استفاده می شود.

چرا مردم اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف می کنند؟

مطالعات نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ از روغن ماهی با کاهش خطر فشار خون بالا و سطح تری گلیسیرید ارتباط دارد. همچنین شواهدی وجود دارد که رژیم های سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ به آرتریت روماتوئید کمک می کند. شواهد گذشته نشان می داد که اسیدهای چرب امگا ۳ خطر حمله قلبی ، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی را کاهش می دهد ، اما تحقیقات اخیر برخی از این یافته ها را رد کرده است. برای مشخص شدن این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است.

اسیدهای چرب امگا ۳ در بسیاری از شرایط دیگر مورد مطالعه قرار گرفته است. آنها شامل آسم ، سرطان ، افسردگی ، پسوریازیس و بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون و کولیت اولسروز هستند. در حالی که برخی از این مطالعات امیدوار کننده بوده اند ، اما هنوز بی نتیجه هستند.

انواع مختلف اسیدهای چرب امگا 3 می تواند گیج کننده باشد. روغن ماهی وجود دارد که حاوی دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) و ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) است. سپس منابع گیاهی با آلفا لینولنیک اسید (ALA) وجود دارد که در بدن به اسیدهای چرب امگا 3 تبدیل می شود.

مطالعات به طور کلی از روغن ماهی به عنوان منبع اسیدهای چرب امگا 3 استفاده کرده اند. در حالی که منابع گیاهی با ALA ممکن است مزایای یکسانی داشته باشند ، اطلاعات کمی در مورد آنها وجود دارد. در حال حاضر ، روغن ماهی با DHA و EPA از مزایای ثابت تری برخوردار است.

چقدر اسیدهای چرب امگا ۳ باید مصرف کنید؟

هیچ دوز استانداردی برای اسیدهای چرب امگا 3 وجود ندارد. برخی از متخصصان توصیه می کنند افراد مبتلا به بیماری های قلبی از مکمل امگا 3 استفاده کنند. کسانی که از کلسترول بالا استفاده می کنند به احتمال زیاد به دوز بیشتری نیاز خواهند داشت. همچنین نسخه های امگا 3 موجود است. Epanova ، Lovaza و Omtryg حاوی DHA/DPA هستند و گاهی برای بزرگسالان با تری گلیسیرید 500 میلی گرم در دسی لیتر یا بالاتر توصیه می شود. واسکپا یکی دیگر از اسیدهای چرب امگا 3 است ، اما حاوی EPA خالص است و دارای تأییدیه FDA برای کاهش خطرات قلبی عروقی در افرادی است که قبلاً از استاتین استفاده می کنند. برخلاف مکمل های روغن ماهی ، این داروها توسط FDA برای مصارف خاص مورد تأیید و نظارت بر کیفیت و ایمنی قرار می گیرند.

در صورت نیاز به مصرف مکمل های اسید چرب امگا ۳ ، از پزشک خود بخواهید که از چه دوزی استفاده کنید. کودکان نباید از مکمل های اسید چرب امگا ۳ استفاده کنند مگر اینکه پزشک آن را پیشنهاد کند.